Nori būti vizažistu? Kaip pasirinkti mokyklą?

Nori būti vizažistu? Kaip pasirinkti mokyklą?

 Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis makiažo mokyklą? Pradėkim nuo to, kad jei tavo gyvenimo    makiažas nesiejo, bet tik retkarčiais pagalvodavai, kad tokia profesija tau patiktų, siūlau iškart ne nerti    stačia galva, o pasibandyti makiažo sau kursus. Na, o jei degi noru prisiliesti prie šios profesijos yra keli   dalykai, kuriuos turėtum žinoti renkantis, kur mokytis.   

Trukmė. Mokymų trukmė turėtų būti apie 70 akademinių valandų (geriau ir daugiau). Mažesnio  valandų kiekio mokymai labiau tinka, jau šiek tiek patyrusioms arba atvykstančioms iš užsienio ir neturinčioms daugiau laiko. Nes laikas ir praktika lemia beveik viską. Aišku nepamirškim ir talento, bet jis sudaro tik 10 proc.

Talentas. Kad jau prakalbus apie talentus, dažnai susiduriam su klausimais ar reikia gražiai piešti. Nebūtina tikrai, kartais tas net yra minusas, o kartais pliusas. Daugelis vizažistų su piešimu nieko neturėjo bendro.

Praktika. Praktika turėtumėt atlikti ne kiekviena ant savęs, o ant modelių. Nes tik sėdint kėdėje ir klausant ranka nėra lavinama, taip iš 70 ak. val kurso jums lieka tik 35 ak. val

Dėstytojai. Tai tie žmonės, kurie jums parodys kelią ir atsakys į visus klausimus. Gerai, kai dėsto keli dėstytojai, iš kiekvieno pasisemsite naujų žinių, technikos, gausite informacijos apie produktus. 

Dėstytojų amžius. Žiūrėkite, kad amžius būtų įvairus. Vintažinės kartos dėstytojai daugiau jums papasakos ir parodys iš patirties. Naujosios- supažindins su makiažo naujovėmis.

Produktai su kuriais dirbsite. Jei mokykla prisiriša prie vieno prekinio ženklo didelė tikimybė, kad apie kitus produktus jums net nepasakos su tikslu kuo daugiau parduoti savos produkcijos. Jokios kompanijos produktai nėra tobuli, reikia pasirinkti. Kursų metu stenkitės išbandyti kuo įvairesnės produkcijos, kad išsirinktumėt kas labiausiai patiks jums ir jūsų klientėms.

Projektai. Jūsų darbui labai svarbu praktika, svarbu, kad mokykla skatintų jus visur dalyvauti, dirbti renginiuose ir projektuose.

Tobulėjimas. Svarbu, kad mokykla suteiktų galimybes tobulėti, rengtų ar siųstų informaciją apie seminarus. Ir labai svarbu, kad baigus kursus jums neužsidarytų durys, kad betk ada galėtumėt gauti palaikymą ir atsakymus iš jūsų mokymo įstaigos.

Medžiaga. Svarbu, kad mokykla pasidalintų dėstoma medžiaga, skirtų namų užduotis, taip jūs geriau užfiksuosite informaciją.

Kaina ir grupės dydis. Dažnai maža kaina lemia didelę grupę, kurioje kartais pritrūksta  dėmesio vienam ar kitam dalyviui. Geriausia rinktis grupes, kurias sudaro iki 10 žmonių. Tačiau kartais ir didelė kaina kokybės neatspindi. Čia jau reiktų įsivertinti asmeniškai kiek galite investuoti į save. Tačiau dažnai mes dešimtimis tūkstančių išleidžiam universitetams , o vėliau įgūdžių net nepanaudojam darbe, o diplomas taip ir lieka stalčiuje. Investavus į amatą investicijos gali grįžti per 2-12 mėn. Viskas priklauso tik nuo pačio žmogaus.

Įrankiai. Gerai, kai mokyklos suteikia ir teptukus darbui atlikti, tačiau tai yra beveik svarbiausias jūsų darbo įrankis, tad jau pačioje pradžioje būtų gerai turėti savus teptukus, kad jau įgustumėt dirbti būtent su jais. Gero bet mini rinkinio kaina apie 150 Eur. Kosmetiką, galima pirkti dalimis, nebūtina iškart pirkti viso lagamino. Tačiau pirminis krepšelis (su kuriuo jau galėsite dirbti), jei studentas neturi nieko bus apie 200-300 Eur.

Diplomas. Turbūt daugiausiai klausimų kelianti tema. Vizažistu gali dirbti ir ne švietimo ministerijos diplomą gavęs asmuo. Aplamai Lietuvoje į diplomus niekas dėmesio nekreipia. Klientės pas jus eis del to, kaip jus dirbate, fotografai ir kiti užsakovai vėlgi kreipsis del to kaip dirbate, o ne kokį diplomą turite. Tarptautinis diplomas dar negarantuoja, kad bus pripažintas visame pasaulyje, reikia domėtis. O netarptautinį diplomą gali pripažinti ir užsienyje. Tai labai priklauso nuo šalies ir įstaigos, kuriai tas diplomas bus reikalingas. Todėl daugiau dėmesio kreipkite į mokymų kokybę, o ne i diplomą. Diplomo pliusas yra vienas - baigus kursus, gaunate nuolaidas kosmetikai pirkti tam tikrose specializuotose parduotuvėse, nuolaidos kai kur priklauso nuo valandų skaičiaus, tad geriau turėti diplomą išklausius 72 a. val kursą. ilgainiui tas atsipirks.

Sekmės pasirinktame kelyje!

/Smilga/