Ką būtina turėti savo kosmetinėje?

Ką būtina turėti savo kosmetinėje?

Manęs dažnai merginos klausia, ką reiktų turėti savo kosmetinėje, nes vis dažniau sutinku tas, kurios turi tik tušą, o ne visą kosmetikos pilną komodą.

[sausa oda] 1. Drėkinantis kremas. Drėkinam, drėkinam, drėkinam. Nesvarbu, ar jūsų oda sausa ar riebi, jai reikia drėgmės! Ypač tai, kurią prausiat vandeniu. Muilą veido prausimui pamirškite!!! Nebent tai būtų specialus veido prausimui skirtas muilas. Riebesnei odai rinkitės lengvesnės tekstūros kremą, emulsiją, gelį. Jei vargina labai sausa oda, vien kremo neužteks, reikės ir serumo. Tikrai rekomenduoju investuoti į brangesnį kremą, nes tie kremai, kurių kainos svyruoja apie 10 Eur ir juos galima rasti net ir prekybos centruose jums didelės naudos neduos, jų išnaudosite daugiau, o išleista suma per metus drėkinančiam kremui kartais gali būti ir didesnė, nei naudojant brangesnį. Kokybiški produktai pasižymi skalsumu, jų išnaudojamas mažesnis kiekis. Nepamiškit lūpų, naudokite balzamą!

 

2. Odos spalvos sulyginimas. Tam galite naudoti BB ar CC kremus. Asmeniškai as pamėgau Anna Lotan BB kremą (Kaina apie 20 Eur). Jis labiausiai tinka sausesnei odai, ypač man tinka šaltuoju metu laiku, gerai maskuoja. Išbandžiusios sausa-odės draugės irgi liko patenkintos. Vasarai, kai nereikia tiek drėkinimo patiko Loreal CC kremas (Kaina apie 10 eur), jis puikiai prisitaiko prie odos atspalvio, neapsunkina veido. Žinoma galite naudoti ir kreminę pudrą, bet manau kasdieniam naudojimui puikiai užtenka ir BB ar CC kremų, juolab kad Anna Lotan BB kremas, maskuoja geriau, nei kai kurios kreminės pudros :) 

3. Maskavimas. Raudonos dėmelės, spuogai, pigmentinės dėmės, tamsūs paakiai. To ko neužmaskuoja kreminė pudra, BB ar CC kremai. Geriausiai turėti dvi maskavimo priemones (parduotuvėje ieškokite "Concealer" "Maskuojanti priemonė" "Korektorius". Man labiausiai patinka NYX "HD concealer" ir Peace kompanijos maskavimo priemonės. Maskuojanti priemonė turėtų būti tokios spalvos, kaip jūsų kreminė pudra ar BB/CC kremai, kad nesiskirtų nuo veido spalvos. Svarbiausia, kai maskuojate norimą vietą lengvais judesiais tapšnokite, nes braukimo judesiai neužmaskuos. Šviesesnės spalvos maskavimo priemonę (1-2 tonais) naudokite paakiams labai plonu sluoksniu. 

4. Fiksavimas. Kad kreminė pudra neišplauktų, išsilaikytų visą dieną, o veidas neblizgėtų, naudokite fiksuojančias pudras. Galite rinktis baltos spalvos, kuri skirta tik fiksavimui, arba birias/mineralines pudras, kurios dar ir pamaskuos. 

5/6. Veido modeliavimas/skaistalai. Dienos metu nepersistenkite su veido modeliavimu. Nenaudokite tam egipto žemės ar bronzantų. Jų spalvos yra šiltos (oranžinės), ir jie dažniausiai yra blizgūs. Riebios odos savininkės aplamai blizgių priemonių ant veido reiktų vengti. Naudokite šaltesnes (pilkesnes) spalvas. Vizažistų pamėgtos Make Up Forever ir SLA modeliavimo paletės. Skaistalai veidui priduos gyvybingumo ir skaistumo, nebe atrodysite pavargusi. Tačiau patarčiau jų vengti toms, kurios mėgsta rausti.

7. Antakiai. Antakiai kaip ir paveikslo rėmai. Ir gražiausias paveikslas prastuose rėmeliuose neatskleis savo grožio. Tad ir jūs antakiams skirkite pakankamai dėmesio. Patikėkite tą darbą specialistams, o kasdien spalvą pagyvinti galite pieštuku ar šešėliais. Pabaigoje patepkite vašku, taip antakių forma tvarkinga atrodys visą dieną. Mano pamėgti Nyx antakių šešėliai 03 spalva tiks šviesioms merginoms, o 05 tamsioms.

8. Tušas. Na kiekvienai pagal skonį. Bet man asmeniškai patiko Rival tušas (Kaina apie 4 Eur). Patogus šepetėlis, nesulipina blakstienų, netepa, nebyra, lengvai nusivalo. Gal nepatiks tik toms, kurios mėgsta šepetėlius guminiais šereliais ar mėgsta gausiai apkrauti blakstienas tušu.

9. Lūpos. Apie ilgai išliekančius lūpų dažus bus atskiras įrašas, tik pridursiu, kad šiemet madingi uogų atspalviai: avietė, vyšnia, slyva, persiko (nors ir ne uoga :)

10. Šypsena. Kad ir kur eitumėt, nepamirškite jos. Jokia kosmetika nepridės tiek grožio, kiek šypsena veide ;)

 

Būkit gražios, o svarbiausia - laimingos!

/Smilga/